Podsumowanie działań dotyczących tygodnia zdrowia

W naszej szkole zgodnie z planem wychowawczo – profilaktycznym, w tygodniu od 26.04.2021 do 29.04.2021r odbyły się działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia.
Na wszystkich zajęciach począwszy od języka niemieckiego a skończywszy na lekcjach  w-f uczniowie dowiedzieli się co to znaczy być zdrowym, jaki jest nasz wpływ na dobre samopoczucie, co znaczy zdrowo się odżywiać. Stworzony na zajęciach języka polskiego „Dekalog Zdrowego Człowieka” pozwolił na ukształtowanie uczniów klasy VIII na świadomych i odpowiedzialnych młodych ludzi  za „ życie w dobrym zdrowiu”.

Zajęcia w przedszkolu pokazały nam, że już od najmłodszych lat  dzieci będą mieć wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Przygotowane pyszności: „zdrowe kanapki”, soki oraz owocowe szaszłyki uświadomiły przedszkolaczkom, że ważne są w codziennej diecie warzywa i owoce.
            Konkursy,  w których  uczestniczyliście pokazały waszą  kreatywność
i zainteresowanie  tym tematem. Konkurs  na stworzenie prezentacji multimedialnej (klasy IV – VIII)   pt: „Służba zdrowia w Polsce-system, Opieka medyczna wybranych krajach europejskich”  dostarczył nam wiele informacji i wiedzy na temat funkcjonowania służby zdrowia na terenie Europy. Podobnie jak konkurs  „Ochrona przed wirusem SARS-CoV-2-Jak zachować bezpieczeństwo?”  (klasy I – III) pokazał nam walkę z COVID – 19 oczami najmłodszych naszych uczniów.
Konkurs „Sport to zdrowie” to skarbnica pomysłów na ruch i ćwiczenia fizyczne. Wreszcie  konkurs „Zdrowa i wesoła kanapka” to świetne pomysły naszych uczniów począwszy  od klasy I aż po VIII na posiłek nie dość, że zdrowy to jeszcze śmieszny i rozwijający inwencję twórczą.

Gratulujemy Wam Wszystkim!!!

Nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie
i uczestnictwo w tym projekcie.
Obiecujemy, ze jeśli tylko wrócimy  do szkoły będzie czekała na was miła niespodzianka.

Główne nagrody:

Wynik konkursu  dla kl.I-IV na plakat-Ochrona przed wirusem SARS-CoV-2-Jak zachować bezpieczeństwo?

1 miejsce - Szopa Patryk- ucz.  kl.III

2 miejsce - Wójcikowska Daniela -ucz. kl.I

3miejsce - Klepacz Maja -ucz-kl.IV

4miejsce- Łuczak Lena- ucz - kl.II

Wyniki   konkurs dla kl.VI-VIII na prezentacje multimedialną  pt: Służba zdrowia w Polsce-system, Opieka medyczna wybranych krajach europejskich.

1 miejsce - kl. VIa

2 miejsce- kl.VII

3 miejsce - KL.VIII

4 miejsce - Kl.VIb