Sprzątanie Świata 2022

Nasi uczniowie sprzątają świat

Głównym celem akcji Sprzątanie Świata  było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,

lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Uczniowie naszej szkoły sprzątali teren wokół szkoły, drogę przez Smogorzów, przystanki, okolice cmentarza. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.