ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 x 2 = ???

07.10.2022 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 07.10.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głuszynie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-6 na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia na czas, natomiast uczniowie klasy 8 mierzyli się z zadaniami logicznymi, w których prym wiodła również tabliczka mnożenia.

Na terenie całej szkoły wywieszone były karteczki z tabliczką mnożenia. Uczniowie mogli utrwalać działania związane z mnożeniem liczb naturalnych nie tylko w klasie, ale również podczas przerw. Aby wejść do klasy uczniowie podawali prawidłowe wyniki działań, które widniały na drzwiach poszczególnych klas.

Starsi uczniowie z klas 8 rozwiązywali zadania, w których tabliczka mnożenia występowała w zadaniach logicznych oraz w zadaniach związanych z życiem codziennym.

Laureatami w klasie 4 zostali:

I miejsce - Joanna Berka z wynikiem 60pkt./60pkt.
II miejsce- Nadia Dudka z wynikiem 57pkt./60 pkt.
III miejsce - Stanisław Baj z wynikiem 57 pkt./60 pkt.

Zwycięzcą w kategorii klas 5 i 6 został

Bartosz Dybka z klasy 6, który w najkrótszym czasie rozwiązał przykłady związane z tabliczką mnożenia i dzielenia oraz nie popełnił żadnego błędu zdobywając 60 pkt/60 pkt.

II miejsce zajęłaHanna Pisula z klasy 5, która nie popełniła również żadnego błędu i uzyskała 60 pkt/60pkt, lecz zajęło jej to więcej czasu.

III miejsce  zajęła Julia Fedunik z klasy 6 też z wynikiem 60 pkt/60 pkt.

Rywalizację w klasach 8a i b wygrał

Ksawery Stencel z klasy 8a, II miejsce zajął Szymon Migdał z klasy 8b,

a III miejsce przypadło Amelii Mikołajczyk również z klasy 8b.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu życząc im dalszych sukcesów w nauce i pamiętajmy, że najlepiej uczy się przez zabawę!

Organizatorzy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia:
pani Edyta Romańczyk i pani Beata Płaczek.