Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ!

„ Czym powitać cię wiosenko,

Gdy zielona wracasz znów”

Tak zaczyna się znana piosenka o wiośnie. I to dzisiaj, 21 marca, wszystkie przedszkolaki i uczniowie powitali nadchodzącą wiosnę.

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” rozpoczęły zajęcia od zaśpiewania wiosennej piosenki i wysłuchania wiersza Jana Brzechwy pt. „ Przyjście wiosny”. Wiele śmiechu i zabawy wywołały opisane w utworze sposoby przyjścia wiosny, która mogła przybyć m.in. na hulajnodze, na rowerze i w samolocie. Dzieci same wymyślały też inne możliwości przybycia wiosny.

Następnie przystąpiono do ozdabiania sukni Pani Wiosny. Dzieci włożyły w to dużo wysiłku. Efekt był powalający – sukienka była bardzo kolorowa i bogato ozdobiona.

Potem przedszkolaki z grup: „ Pszczółki” i „Zajączki” przeszły wokół szkoły. Na czele pochodu szła marzanna, a za nią dzieci głośno wołając: „Precz zimo zła” i  grając głośno na instrumentach. Jesteśmy pewni, że tą wrzawą przestraszyliśmy zimę, która odeszła za pola, lasy i morza.

Po pożegnaniu marzanny, dzieci odnalazły ukrytą Wiosnę i razem z nią powróciły do przedszkola.

Wierzymy, że zima odeszła daleko i wróci dopiero za rok!

Autor: mgr Renata Białkowska