Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Witamy Wiosnę

„ZAJĄCZKI” witają Wiosnę!!!

„Kto wiosną na spacer wyruszy – niech otwiera oczy i uszy”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Właśnie we wtorek, 21 marca każde dziecko miało na sobie strój, w którym dominował kolor zielony, symbolizujący wiosnę oraz opaski z kolorowymi kwiatkami na głowie. Wszyscy wspólnie wykonały portret Pani Wiosny- kolorowały ją, naklejały gotowe elementy – symbole wiosny. Nie zabrakło też śpiewów i tańców w rytm wiosennych piosenek.

Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był wspólny spacer w najbliższej okolicy. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach instrumenty. Na czele szła Marzanna – symbol odchodzącej zimy. Dzieci skandowały hasło: Precz zimo zła,… Śpiewem i dobrym humorem powitaliśmy  piękną Wiosnę, a do przedszkola prowadził nas kolorowy gaik.

Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem!

wychowawca: Lidia Migdał