Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw

w grupie „JEŻYKI”

„Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!!”

Obchodzenie Dnia Owoców i Warzyw w przedszkolu to wspaniała okazja do edukacji dzieci na temat zdrowego odżywiania i promowania świadomości dotyczącej znaczenia warzyw i owoców w codziennej diecie. To nie tylko świetna zabawa, ale także ważny element budowania nawyków żywieniowych, które przysłużą się dzieciom przez całe życie.
          W tym dniu dzieci z grupy „Jeżyki” przyniosły do przedszkola wiele różnorodnych warzyw i owoców, które wykorzystały podczas zajęć i zabaw. Przedszkolaki dopasowywały obrazki owoców i warzyw do odpowiednich słoików, segregowały naturalne owoce i warzywa oraz układały z nich wesołe „stworki”. Najwięcej radości sprawiło im wykonanie owocowo-warzywnych szaszłyków, które później ze smakiem zjadły.

Bardzo dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i dostarczenie tak dużej ilości owoców i warzyw.

wychowawca: Lidia Migdał