Przygotowania do świat Bożego Narodzenia

w grupie „JEŻYKI”

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy - pełen radości i wzruszeń, który wiąże się między innymi z tradycją ubierania choinki. W naszej grupie nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Wspólnie na zielonym drzewku zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, łańcuchy oraz kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo!
W tym bajkowym klimacie do naszej grupy przybył długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Oprócz pełnego worka prezentów, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką. Na pamiątkę pozostały zdjęcia zrobione z naszym gościem i uśmiech naszych milusińskich, który był bezcenny.
W świąteczny nastrój wprowadził dzieci zapach pierniczków, które przedszkolaki własnoręcznie lukrowały i ozdabiały kolorową posypką. W efekcie pierniczki pięknie wyglądały, niesamowicie pachniały i pysznie smakowały.
Wszystkie te działania przybliżają dzieciom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, sprawiają dużo radości i budują świąteczną atmosferę zbliżających się świąt.

wychowawca: Lidia Migdał

Autor: mgr Lidia Migdał