Kuchnia niemiecka jest pyszna!

Nie samą nauką człowiek żyje. Wszyscy dobrze wiemy, że nauka języka to nie tylko ćwiczenia gramatyczne, słownictwo czy wymowa. To również kultura, historia, geografia i… kuchnia danego kraju. Uczniowie klas V, VI I VII przekonali się na języku niemieckim jak pyszna jest kuchnia niemiecka.

Klasa V przygotowała „Bratwursty”, czyli smażone białe kiełbaski podane w białej bułce z ketchupem i musztardą.

Klasa 6 zajęła się przygotowaniem najbardziej klasycznego niemieckiego dania -  „Kartoffelsalat”, czyli sałatki ziemniaczanej do której uczniowie wykorzystali ziemniaki, ogórki, szczypior, jogurt naturalny oraz majonez.

Klasa 7 natomiast przygotowała -  „ein typisch deutsches Frühstück” - czyli typowe niemieckie śniadanie, które nie mogło odbyć się bez kawy zbożowej i herbaty, jajek, dżemu, bułek, wędliny, serów i warzyw.

To było fantastyczne doświadczenie, które pokazało nam, jak fantastycznie można uczyć się słownictwa poprzez zabawę.

mgr A. Długokęcka-Kardaś