TURNIEJ SZACHOWY

11 - 15 marca, 2024 r.

TURNIEJ SZACHOWY

W ZSP W GŁUSZYNIE

W dniach 11-15 marca 2024 r. w ZSP w Głuszynie ( budynek w Smogorzowie) odbywał się TURNIEJ SZACHOWY.

Uczniowie klas IV- VII rywalizowali w rozgrywkach szachowych. Do turnieju zgłosiło się 16 uczestników, którzy rozgrywali „partyjki” szachowe systemem pucharowym. Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali uczniowie:

I miejsce  - Kevin Baran  kl.VI

II miejsce – Klaudiusz Bednarek  kl. VI

III miejsce – Kamil Konopski  kl. VI

Rozgrywki szachowe dostarczyły wielu emocji, jednak zwyciężyli wszyscy uczestnicy, ponieważ turniej uczył logicznego myślenia, współpracy, współzawodnictwa, odpowiedzialności, zdrowej rywalizacji, walki „fair play”, a także umiejętności ponoszenia porażki w grze.

Chcę również podziękować uczniom kl. VII, współorganizatorom turnieju – Mai Klepacz, Kacprowi Łokajowi i Natanielowi Stasiowskiemu za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Organizator turnieju

Beata Płaczek