Przedszkolaki witają WIOSNĘ !!!!

Przedszkolaki witają
 WIOSNĘ !!!

„Naplotkowała sosna,
że już zbliża się wiosna…”

21 marca przedszkolacy z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy kreatywnie podczas warsztatów integracyjnych. W tym dniu nasza sala zazieleniła się, a wszystko za sprawą zielonych strojów naszych przedszkolaków. Dzieci wspólnie przygotowały Gaik oraz Panią Wiosnę, a grupa „Jeżyki” zrobiła Marzannę – symbolizującą zimę i chłód. Dzieci z grupy „Krasnale”, „Dinusie” i „Jeżyki” zaśpiewały dla Pani Wiosny piękne piosenki oraz wspólnie zatańczyły, wprowadzając wszystkich w wiosenny nastrój. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, wybraliśmy się z gaikiem i Marzanną na pochód w okolicy przedszkola, gdzie zrobiło się kolorowo i głośno, a to za sprawą naszych przedszkolaków, którzy z uśmiechem i piosenką na ustach dzielnie maszerowali by przywitać wiosnę.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.          Powitaliśmy Wiosnę z otwartymi ramionami i uśmiechem na twarzach naszych przedszkolaków.

Dziękuję Rodzicom i Paniom za pomoc w organizacji tych warsztatów.

wychowawca: Lidia Migdał

Autor: mgr Lidia Migdał