Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Dzień Dyni

30 pażdziernika odbył się w naszej szkole Dzień Dyni. Wszyscy w tym dniu przebrali się na pomarańczowo, bądź w strój nawiązujący do dyni. W całej szkole było barwnie, bo....pomarańczowo. Najciekawszym punktem dnia okazał się konkurs na najśmieszniejszą i najbardziej sympatyczną dynię, wykonaną dowolną techniką. Tu uczniowie, przedszkolaki oraz ich rodzice przekroczyli granice naszych przewidywań. Kreatywność, pomysłowość i poczucie humoru przy tworzeniu dyni przysporzyły komisji nie lada problemów przy wyborze laureatów. Dodatkową atrakcją tego dnia było pamiątkowe dyniowe zdjęcie. Wariacje na temat dyni dotarły również do kuchni, gdzie można było posmakować pysznej zupki - creme z dyni. Myślimy że ten dzień wpisze się na stałe do tradycji szkoły.