Światowy Dzień Tolerancji

Tolerancja

16 listopada to dzień, który powinien każdego z nas skłonić do refleksji i rozmowy na ten temat. W dzisiejszych czasach, kiedy to obserwujemy dużą różnorodność kulturową, rasową i religijną w wielu krajach, powinniśmy szczególnie zwracać uwagę, uczyć i kształtować dzieci i młodzież w kierunku integracji i harmonijnego współżycia z resztą społeczeństwa. Przykład zawsze idzie  z góry, więc sami powinniśmy się starać przejawiać taką postawę, która daleka będzie od agresji, przemocy fizycznej i psychicznej, a bliższa poszanowaniu uczuć drugiego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy, poglądów, stanu zdrowia, majętności itp.

Uczniowie kl. 7 w dobie pandemii nie pozostają obojętni na pogłębiające się zjawisko braku tolerancji.                     W odpowiedzi na to zjawisko przygotowali akcję plakatową.

plakat7

plakat 2