Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Nasze zdrowie !!!!

Dobra forma fizyczna zależna jest nie tylko od treningu czy innej podejmowanej przez nas aktywności. Bycie sprawnym fizycznie nie musi oznaczać tego, że przebiegamy maraton, wykonujemy figury gimnastyczne czy zbieramy trofea na zawodach sportowych. Bycie sprawnym to po prostu funkcjonowanie bez wysiłku. Masz dobrą kondycję, jeśli bez zadyszki wchodzisz po schodach na piąte piętro, a dobiegnięcie na przystanek nie sprawia ci problemu. Niestety, w dzisiejszych czasach wiele osób nie potrafi sprostać takim wyzwaniom.

Po co wchodzić po schodach, skoro mam windę?
Dlaczego mam przejść na nogach krótki odcinek, skoro zaraz podjedzie autobus?
Dodatkowo, zmieniają się też preferowane formy rozrywki.
Któż z nas nie spędza wolnego czasu oglądając seriale na Netfixie lub przeglądając Facebooka?
Nasze  otoczenie,  rzeczywistość,  w  jakiej  żyjemy stanowi zagrożenie dla naszej sprawności fizycznej.
Dlatego też  warto zastanowić się  jakie działania możemy podjąć wcześniej, by nie dopuścić do eskalacji i pogłębiania się problemów zdrowotnych.

W naszej szkole, jak co roku rozpoczynamy  akcję promującą  zdrowy styla życia, który prowadzi do lepszego samopoczucia zarówno fizycznego,  psychicznego jak
i duchowego.

Zachęcam Was wszystkich do obejrzenia prezentacji „Zdrowie psychiczne” i zapoznanie się ze wskazówkami co należy zrobić aby zadbać o swoje dobre samopoczucie.