ZASADY REKRUTACJI Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie

ZASADY REKRUTACJI

Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie

1. Prawo ubiegania się o przyjęcie do pierwszej klasy technikum i szkoły branżowej I - go stopnia ma każdy absolwent szkoły podstawowej.
2. O kolejności przyjęcia do technikum i szkoły branżowej I - go stopnia do wyczerpania wolnych miejsc decyduje uzyskana liczba punktów wynikających z sumowania liczby punktów uzyskanych na egzaminie ósmoklasisty oraz liczby punktów za oceny uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły z języka polskiego, matematyki, obowiązkowego języka obcego oraz jednego przedmiotu spośród następujących: biologia, fizyka, chemia, geografia, historia.
3. Przyjmuje się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych:
celujący – 18 pkt.
bardzo dobry – 17 pkt.
dobry – 14 pkt.
dostateczny – 8 pkt.
dopuszczający – 2 pkt.
4. Za inne osiągnięcia umieszczone na świadectwie gimnazjalnym kandydat może uzyskać dodatkowe punkty:
a) ukończenie szkoły z wyróżnieniem – 7 pkt.
b) szczególne osiągnięcia – 18 pkt. (maksymalnie)
c) osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej – 3 pkt.
5. Rekrutację prowadzi sekretariat uczniowski tel. 77 410 04 32. Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej można pobrać na stronie  www.zsrnamyslow.pl lub w sekretariacie.

Oferta Technikum Rolniczego w Namysłowie - kliknij tutaj