DZIEŃ ZDROWIA W GRUPIE MOTYLKI

Dzień Zdrowia w grupie
MOTYLKI

O zdrowiu jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo. Wykorzystując dziecięcą ciekawość i zdolność do zadawania tysiąca pytań, zachęcamy przedszkolaków do dbania o swoje zdrowie, promowania zasad spożywania właściwych pokarmów oraz dbania o czystość i higienę osobistą. Podejmowane przez nas działania obejmowały wiele czynności, aby w każdy z możliwych sposobów pokazać przedszkolakom, że zdrowie to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustannie dbać.  W naszej grupie odbywały się pogadanki nt. zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem robiły  "zdrowe kanapki", świeże soki oraz owocowe szaszłyki, które wykonane samodzielnie smakowały wyśmienicie. Dzieci wiedzą, że warzywa i owoce mają wiele witamin i pomagają nam być zdrowym przez cały rok.

wychowawca: Lidia Migdał